Piękne i gładkie ciało dzięki laserowemu usuwaniu owłosienia

Golenie owłosienia na nogach i w okolicach bikini już dawno zaczęło być wymogiem. Żadna kobieta latem nie nałoży spódnicy, jeśli jej nogi nie będą doskonale gładkie. Oczywiście nie w każdym kraju na świecie kobiety przykładają do tego tak dużą uwagę, ale w Europie nieogolone nogi to faux pas. Dlatego też kobiety szukają sposobu na pozbycie się zbędnego owłosienia nie tylko na nogach, ale również pod pachami, na twarzy czy szyi.

Golenie nóg za pomocą maszynki, depilowanie kremami lub woskowanie to metody, które przynoszą tylko krótkotrwały efekt. Jeśli szukamy czegoś długotrwałego, co na długo zapewni nam gładką skórę, najlepszym sposobem będzie laserowe usuwanie owłosienia.

W prawie każdym salonie kosmetycznym wykonuje się laserowe usuwanie owłosienia. Metoda ta jest niezwykle popularna jednak nieco droga i nie każda kobieta może sobie pozwolić na taki zabieg. Laserowe usuwanie owłosienia to trwała i bezpieczna metoda, jak również praktycznie bezbolesna.

Każdy salon posiada inny sprzęt do laserowego usuwania owłosienia, dlatego też warto zwrócić uwagę na tym dostępnych laserów. Występuje bowiem laser rubinowy, aleksandrytowy, czy diodowy. Im starsza generacja głowicy, tym laserowe usuwanie owłosienia trwa dłużej i jest bardziej bolesne. Dlatego też warto udać się do salonu, który posiada sprzęt najnowszej generacji.

Wiele kobiet decyduje się na laserowe usuwanie owłosienia nie ze względu na chęć posiadania gładkich nóg, bo ich golenie jest proste, lecz z powodu owłosienia na twarzy. Nie każda kobieta zmaga się z takim, problemem, niemniej te, które mają wąsik lub włoski na brodzie niczym zarost u mężczyzny i muszą go regularnie golić. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest laserowe usuwanie owłosienia. Zabieg ten należy powtórzyć w kilku seriach i trochę kosztuje, ale efekt, jaki można uzyskać i brak problemu z wąsikiem z całą pewnością jest tego wart.

Należy jednak zwrócić uwagę, że nie każdy może skorzystać z tego osiągnięcia kosmetologii. Zanim zdecydujemy się na ten zabieg musimy przeanalizować przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Laserowe usuwanie owłosienia jest niemożliwe, jeśli kobieta jest w ciąży, w przeszłości miała chorobę nowotworową, lub w danej chwili zmaga się z bielactwem, łuszczycą, a nawet zwykłą infekcją wirusową. Zabieg nie może być też wykonany, jeśli kobieta w danej chwili przyjmuje leki fotouczulające, ma świeżą opaleniznę lub stosuje samoopalacze.

Laserowe usuwanie owłosienia daje szybki i spektakularny efekt, należy jednak pamiętać, aby przed zabiegiem nie wyrywać ani nie depilować włosków, przez 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie opalać się i nie korzystać z solarium.

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg ingerujący w skórę i pomimo tego, że raczej nie jest bolesny, należy przestrzegać pewnych zasad i po wykonanym zabiegu nie wolno brać gorących kąpieli ani korzystać z sauny. Należy wystrzegać się również wykonywania peelingu. Całkowicie zakazane jest opalania. Wychodząc na słońce, należy chronić skórę, stosując krem z wysokim filtrem.